маска со целосна маска за лице

Click to view text only

маска со целосна маска за лицеACCOUNT КОНТАКТ МОЕ КОКА
Специјални промоции
Опрема за нуркање
Опрема за нуркање
Вештачи
Фридајвинг - Копање риболов
Менувач
Пливање
Деца
Облека
Додатоци
Closeout / Used
Курсеви за нуркање
Изнајми
Патувања и патувања
Повеќе...
858-581-2800
Бесплатен превозот на сите нарачки над 50 долари - ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
0
Пребарување Пребарување
Купувачка кошничка
•••••
Вашата кошничка е празна.
БЕСПЛАТНО
ИСПОРАКА* НАЈДОБРА ЦЕНА
СЕРТИФИЦИРАНО
DIVERS 30/60/120
целосна маска шнорхел
ВРАЌАЊЕ НОВ
ПРОМОВИ
Дома / Опрема за нуркање / Регулатори / Октоподи / Океан гребен Нептун Space G. Divers серија Комплетна маска комплет

Океан гребен Нептун Space G. Divers серија Комплетна маска комплет
Код: reg116
$ 991,00

Бродски БЕСПЛАТНИ
Големина:
Боја:

ДОДАЈ

Опис на производот
•••••
Ова е Океан Гребен Нептун Space G. Divers серија Комплетна маска комплет

Карактеристики:
Вклучува интегриран балансиран регулатор на втората фаза и црево со низок притисок
Ново дизајниран дизајн на издувните системи G.divers

шнорхел маска со целосна маска

SAV / octopus приклучок го прави инсталацијата на додатокот за површински воздушни вентили или октопод користејќи адаптер многу лесно
Вклучува GSM подвижни уреди за разводни комуникации кои ги проширува способноста на нуркачот да комуницира со други вербално
Водата што може да се впие во маската лесно се елиминира со издишување или притискање на копчето "чистка" во втората фаза
Маска за стискање, обичен проблем за конвенционалните маски, нема да се случи со Нептун Просторот, бидејќи притисокот во маската е еднаков на притисокот надвор од маската.
Системот за циркулација на воздухот на Нептун е еден од вид и е дизајниран да ги елиминира замаглувањето и да го намали износот на CO и CO2 изградбата
Патентирани стихови за стил на стисок, обликувани од висококвалитетна силиконска гума
користи "пролет профил" и голема површина за запечатување, двојна големина на конвенционалните маски (30-45мм)

шнорхел маска целото лице

"Пролет" ефект е комбинација на двојниот "S" дел и внатрешните потпорни ребра, кои му овозможуваат на F. Divers FFM удобно да "плови" на лицето
многу удобно вклопување и голема поддршка
прерамката за глава е директно прикачена на штитката за лице, овозможувајќи притисок да се дистрибуира подеднакво долж маска здолниште
Шесте ремени на наслонот за глава ја одржуваат маската во цврста положба поради нивната ниска еластичност
Врвот на секој ремен (гума) е поширок, што ги прави полесно да се сфати додека носат неопренови ракавици
FRB II (брзо вртење на бравата) овозможува маската да се донира и да се направи брзо
Достапно во 2 големини и 4 опции во боја
2 година гаранција на производителот
Бидете истражувач, бидете авантуристички, бидете одговорен нуркач со новата линија на Г. Ливерс од OCEAN REEF!

целосна маска за нуркање


Зачленете се за промоции
Добијте ги најновите вести за новите промоции, нуркање патувања и патување, како и информации за локалните студенти.
И-мејл адреса
Заинтересиран за...
Специјални и промоции
Нуркање патувања и патување
Локални студентски нуркачи ПРЕТПЛАТУВАЈТЕ
Најди не
Ресурси
Услуги на клиентите
Информација за плаќање

Copyright © 2017 Куќа на нуркање.